Covid – 19

Kas yra koronavirusai?

Koronavirusai – tai virusai, cirkuliuojantys tarp gyvūnų, tačiau yra žinoma, kad kai kurie iš jų sukelia infekcijas ir žmonėms. Sukėlę infekciją žmonėms, jie toliau gali būti perduoti nuo žmogaus žmogui. Koronavirusų infekcijos šaltinis gali būti daugybė rūšių gyvūnų.

Kaip galima užsikrėsti COVID-2019?

Koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu – namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje. COVID-2019 taip pat gali būti perduodamas žmogaus žmogui. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką kosėdami, čiaudėdami, ar iškvėpdami.

Kokie COVID-19 simptomai ir gydymas?

COVID-19 simptomai yra panašūs į gripo simptomus – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Tikslus inkubacinis laikas nėra nustatytas, kadangi kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai, tačiau yra laikoma, kad jeigu per dvi savaites (14 dienų) nuo galimo užsikrėtimo momento ligos simptomai nepasireiškė, vadinasi asmuo yra sveikas.

Specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra, todėl taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas. Vaistų nuo koronaviruso kol kas nėra.

Daugiau informacijos apie COVID – 19 rasite čia: https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas

COVID – 19 tyrimai

Šeimos klinikos „Sveikatos ratas“ galite atlikti šiuo tyrimus:

– antikūnų IgM ir IgG tyrimas. Šis tyrimas parodo susidariusį imunitetą. Tai reiškia, jog Jums šiuo metu yra ligos pabaiga arba dažnu atveju jau esate persirgęs COVID – 19. Šį tyrimą atliekate jeigu norite sužinoti, ar sirgote COVID – 19 ir turite jam susiformavusį imunitetą.

– greitasis COVID – 19 antigeno testas iš nosiaryklės. Šis testas parodo aktyvią ligą, tai yra, jog COVID – 19 sergate šiuo metu. Atsakymas pateikiamas per 20 min. Šį tyrimą atliekate jeigu norite greitai sužinoti, ar yra tikimybė, jog sergate COVID – 19.

– PGR COVID – 19 molekulinis tyrimas iš nosiaryklės. Tai tyrimas, parodantis aktyvią ligą. Šį tyrimą atliekate, jeigu norite tiksliai sužinoti, ar sergate COVID – 19.

COVID – 19 pažymos

COVID – 19 pažymas keliaujantiems išduodame anglų ir rusų kalbomis.